یکی از روش های محبوب رنگ کردن موها روش (بالیاژ مو ) است که طرفداران بسیار زیادی را دارد و هنوز هم از محبوبترین تکنیک های رنگ مو میباشد ، در این روش ریشه مو تیره تر است و هرچه به سمت نوک موها نزدیک میشویم رنگ ها روشن تر میشوند .

در ادامه سعی میکنیم شما را با انواع بالیاژ آشنا کنیم ، از نحوه انجام بالیاژ مو ، تا روش های نگهداری پس از انجام آن ، نکاتی که برای شما مفید است. چنانجه قصد رزرو وقت داشتید میتوایند از دکمه رزرو وقت در انتهای همین صفحه اقدام به رزرو وقت قبلی بکنید .

بالیاژ مو چیست

بالیاژ مو یکی از تکنیک های جدید رنگ مو است که معمولا در بخش بالایی رنگ تیره و در بخش های پایینی تا نوک مو رنگ روشن تر زده میشود ، یعنی ذر اصل بخش بالا نزدیک به سر تیره و بخش های پایینی مو روشن تر میشود.

در اصل میتوان گفت که ریشه مو رنگ نشده و فقط نصف یا یک سوم مو رنگ روشنی به خود میگیرد ، در این تکنیک موها بدون کلاه مش و توسط آرایشگر رنگ میشود ، این تکنیک بخاطر طبیعی شدن رنگ موها محبوب است .

در بالیاژ مو ، موها به صورت دسته ای رنگ میشود که ظاهر طبیعی خود را حفظ کنند ، این برای افرادی که نمیخواهند کل موهای خود را رنگ کنند بسیار مناسب است و باعث میشود که تغییراتی کوچک اما زیبا را در موهای خود شاهد باشند .

بالیاژ و مزیت های آن

در این روش نیازی به تمدید زود به زود رنگ مو نیست ، اگر فرصت کافی برای رفتن به آرایشگر و یا تمدید رنگ مو ندارید ، بالیاژ بهترین گزینه است زیرا نیازی به تمدید رنگ مو نیست ، در این روش با توجه به اینکه ریشه مو رنگ طبیعی موی شماست به مرور زمان و بارشد کردن مو ، موهای طبیعی شما برمیگردد.

اگر نمیخواهید به یکباره رنگ مو یزنید و دوست دارید که یک رنگ موی طبیعی داشته باشید ، امتحان کردن بالیاژ میتواند گزینه خوبی باشد .

نحوه انجام بالیاژ مو

به طور کلی انجام بالیاژ مو، به بلندی موهای شما و همینطور رنگ و مدل مو‌های شما بستگی دارد. برای بالیاژ روش‌های مختلفی وجود دارد.برای انجام بالیاژ بهتر است این کار را به متخصصان رنگ موی ما در سالن زیبایی مریم خدایی بسپارید ، زیرا بالیاژ یک تکنیک تخصصی است و نیاز به مهارت دارد و بهتر است که توسط یک فرد ماهر انجام شود .

برای انجام بالیاژ مو ابتدا باید رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. پس از آن به یک آرایشگاه حرفه‌ای مراجعه کنید. آرایشگر موردنظر برای شروع کار در ابتدا موها را به چند بخش تقسیم کرده و آن‌ها را به صورت دسته‌ای(با ضخامت کم یا زیاد) رنگ می‌کند. در این روش از کلاه مش استفاده نمی‌شود.

  • در ابتدا، موها به صورت کامل شانه بندی می‌شوند.
  • سپس، با استفاده از تکنیک Balayage hair و با کمک دست، رنگ مورد نظر بر روی موها طبقه بندی می‌شود.
  • بعد از رنگ زدن، موها حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در حالت باز باید نگه داشته شوند تا رنگ به خوبی جذب شود.
  • در نهایت، موها با شامپو شسته و به صورت معمول خشک می‌شوند.
ویژگی ها توضیحات
نوع رنگ زدن بدون استفاده از فویل و برای خطوط ناهموار
شدت روشنایی روشن تر از رنگ موی طبیعی
نیاز به تعویض رنگ ندارد
نیاز به تعمیر مو ندارد
ماندگاری رنگ طولانی مدت